Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

niedziela, 13 lipca 2014

Pajdokracja.

     To samo miejsce co w poprzednim poście, ale tym razem widok na morze Egejskie i wyspę Samos.
Nie wytrzymałam, no nie wytrzymałam.
Szerzy się wszędzie , w każdej dziedzinie życia. PAJDOKRACJA!
Usłyszałam o zamiarze zwolnienia z teatru, po zmianie dyrekcji tegoż teatru, starych, świetnych i bardzo znanych od lat, aktorów.
Powód zwolnienia? Ich wiek!
Gdyby nie protesty ogółu, tak by się stało. Ludzi coś trafiło ze złości i z powodu jawnej niesprawiedliwości nowego dyrektora teatru. Zapewne młodego.
Od lat oglądamy, cha, cha, "niby aktorów" , w serialach.
Napisałam, "oglądamy", ale ja tych młodziaków "z łapanki" nie oglądam. Dla mnie to nie są aktorzy.
Synek znajomej, córcia znajomego . Zero talentu, brak odpowiedniego wykształcenia. Grają jak kołki!
Czasem się zdarzy samorodny talent, ale to rzadkość.
Aktorzy, żeby przeżyć, grywają w reklamach. Grywają , zresztą, świetnie.
To powinno wystarczyć, żeby jeden z drugim, reżyser z własnej łaski, ocknął się . Lecz niestety, nic takiego nie ma miejsca. Mózg w zaniku, o logicznym myśleniu nawet nie wspominam.
Coś jeszcze dodam. Najlepszym przykładem umiejętności, starszych wiekiem aktorów, może być Mieczysława Ćwiklińska . Grała do końca.
Wiadomo przecież, że wino im starsze, tym lepsze:)
Pa:)
Jeszcze sobie poodpoczywam:)

52 komentarze:

 1. Zgadzam sie z Tobą! Młodych z talentem.... jakoś nie dostrzegam. Nie wiem, może sama sie już starzeję! Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam, zaraz "starzeję". Nabierasz doświadczenia, po prostu.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. ...są i młodzi z talentem, ale tych w serialach typu brazylijskiego i reklamach nie uświadczysz, co do trwania na scenie do końca, to trzeba wspomnieć także o Irenie Kwiatkowskiej, Krystynie Feldman i aktorze, który umarł na scenie (podczas próby )Tadeuszu Łomnickim...
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! O to mi chodziło! Usuwanie starszych wiekiem, doświadczonych aktorów, z teatru, to wielki błąd!
   Pa:)

   Usuń
  2. Dodałbym do tych co odeszli do krainy Pana nazwisko Ryszarda Hanin

   Usuń
  3. Czy może Ryszardy Hanin? Grała wspaniałe role i była świetna!
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  4. Zagrała świetnie w "Damach i Huzarach", spektaklu zrobionym przez TVP !
   Pa:)

   Usuń
 3. Uważam, że każdy powinien robić to co kocha a jeśli mu się nie pozwala bo jest za stary to jest świństwo!
  Piękny widoczek.
  Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas to się dzieje stale! Ludzie się starzeją w różnym tempie. Każdy powinien mieć szansę, jeśli czuje się na siłach pracować.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. NIE UWAŻAM!
   KTO JEST NA EMERYTURZE POWINIEN NA NIEJ SIEDZIEĆ A NIE ZABIERAĆ MIEJSCE PRACY MLODYM, KTORZY NIE MAJA ZADNYCH DOCHODOW!!!
   RENIA

   Usuń
 4. Zauważ. Króluje obecnie idiotyczny (moim skromnym zdaniem) kult młodości. Widać, że nie omija on teatru...Zelziłem się!!!
  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest powszechne zjawisko. Jednak nic, nawet najlepsza szkoła, nie zastąpi doświadczenia. Zwłaszcza w takim zawodzie. Nie wiem co sobie ten reżyser myślał i czy w ogóle myślał!
   I jeszcze dodam. Nie oszukujmy się. Nikt nie jest w stanie cofnąć, lub zatrzymać, upływającego czasu.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Nie omija niczego. Przyszła moda na młodość. Stąd tyle operacji plastycznych. Czy ma to sens? Czasu i tak nikt nie zatrzyma. Lepiej starzeć się z godnością, niż robić z siebie , co często się zdarza, dziwowisko.
   Pa:)

   Usuń
 5. Niestety nastały takie czasy, że aktorzy popadają w depresję, nie mówiąc ,że wiele z nich pije. Szkoda, że nie wykorzystuje się talentu, tylko układy. Pozdrawiam Ozonka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację! Ale nie tylko to się liczy.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Dodam jeszcze, że wcale im się nie dziwię, zwłaszcza, jeśli są zależni od takich jak ten, wyżej opisany.
   Pa:)

   Usuń
 6. ZGADZAM SIĘ Z tOBĄ ABSOLUTNIE. nIESTETY M LODZI REŻYSERZY ZAPATRZENI AW AMERYKAŃSKIE KINO AKCJI MAJĄ W GŁĘBOKIM POWAŻANIU TYCH caps starszyć , doświadczonych często charakterystycznych aktorów. Kwiatkowska Hanin Śląska czy Feldman ... a ja wspominam Pawlikowskiego jako Zagłobę , pomijam Gogolewskiego, bo się w nim na zabój kochałam ale Holoubek ... tylu wielkich było przeminęło, tylu ich jeszcze jest i masz rację nikt ich nie zatrudni bo moda nie ta ... dawniej bez dykcji aktor nie miał co robić przed kamerą a dzisiaj - międlą słowa o musisz się domyślać "co poeta miał na myśli. lubię stare polskie filmy, polska szkoła filmowa to było COŚ a teraz nędzne naśladownictwo amerykańskich produkcji ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni Ciebie popieram, Malinko. Takich sław, dziś, nie zastąpi nikt! Nie ta klasa, nie ta szkoła. Obecnie, widzę brak aktorów wybitnych. Wszystko jest miałkie i nijakie.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. Póki aktor jest sprawny fizycznie i umysłowo, powinien być "wykorzystywany" dla dobra wszystkich. Tu młodzi aktorzy powinni uczyć się od sławnych mistrzów słowa i gestu.Pozbyć się np Franciszka Pieczki z teatru, to działanie na szkodne tej placówki. Twoje oburzenie Ewuniu jest całkiem uzasadnione.Pozdrawiam "po latach" .Tomasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Tomku. Właśnie mam takie zdanie. Jak tak można? Od takich aktorów, młodzi adepci tej sztuki, powinni się uczyć!(nie wiem czy coś mi się nie pomiędliło?)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 8. nooo - to "śmy" z Tomkiem w tej samej chwili opublikowali :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawdziwi aktorzy są tylko w teatrach, czasami w filmach, a reszta to sam nie wiem co. Szczególnie ci młodzi wywodzący się z wszelkich koligacji.
  No, ale z drugiej strony są przecież znane aktorskie rody. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad tymi "aktorskimi rodami", parasola nie otworałabym.

   Pa\:)

   Usuń
  2. Nie otwierałabym. Tak to powinno zabrzmieć!

   Usuń
 10. Powiem szczerze. Sztuka aktorska zanika!
  Pa:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedzi
  1. Witaj!\
   Turcja tam ma. Postaram się do Ciebie dotrzeć. Jeśli mi się uda:)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 12. Frank Sinatra - Greatest Hits [HQ Full Album]

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie sądzę, aby powodem zwolnień mógł być oficjalnie wiek, no chyba, że są te osoby w wieku mocno emerytalnym. W sumie nie ma aż tak wielu sztuk w których bohaterami są 80-latkowie. Wśród młodych zapewne też jest wiele talentów, kwestia jest taka, że raczej identyfikuję się z filmami, których bohaterowi są "naokoło" mojego wieku, więc nie znam zdolnych 20-latków. Co do wykształcenia aktorskiego jestem ostrożna, z jednej strony mamy Depardieu bez szkoły, z drugiej Deląga - absolwenta PWST w Krakowie I cóż z tego? No i nic.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ewuniu,rozumiem że aktor może grać do takiego wieku ,na ile mu wystarczy pamięci.Ale niestety są tez i tacy ,którzy się wypalają po 50-latach grania w teatrze,są też tacy co narzekają na swoja prace bo nie tego chcieli,bo nie taka rola..itd..Jest sporo aktorów pierwszej klasy,są też gorszego sortu.Ale trudno jest przebić się w tym świecie..Są klany ,grupki ..Reżyser wybiera sobie kilka osób ulubionych i potem widzimy ,to co wypocą..Pamiętasz jak przez kilka lat w filmach reżysera nie pamiętam ,ale pamiętam Lubaszenko ,Linda,Pazura i inni...ciągle ci sami w obsadach...Tak samo w Teatrze...Ale trzeba dać młodym szansę.Po kilku latach dojrzeją do ról.Nie jest to łatwa praca.Naprodukowało się różnych filmów w odcinkach,młodzi aktorzy maja jakby nie było prace i zarobek...A z takich ról można po latach wyłapać talent na duży ekran::))Nie tylko w Polsce są takie problemy ,bo to jest chyba wszędzie w każdym kraju...Że są Aktorzy i "aktorzynki"
  Sporo aktorów w wieku 70-lat jest schorowanych,są wypaleni ,brak koncentracji ..wystarczy pojechać do Domu Aktora i tam zobaczyć ilu jest niedołężnych schorowanych zacnych ludzi.Bo tam spędzają starość ,oczywiście nie wszyscy.Dlatego ja nie należę do tych osób ,żeby młodym nie dać szansy...Niech swój warsztat szlifują::))Wszystko zależy w jakie ręce wpadnie::)))Jeszcze mamy w czym wybierać..Ale jak oglądałam ostatnio aktorkę która w filmie gra w Klanie jako gosposia Lubiczów i już nie może chodzić i widać że była po wylewie ..To na siłę wpychają takie osoby by grały...Pytam ,chyba jest wiek ,by tez szły na emeryturę .I dać miejsce młodym a gościnnie zapraszać w razie potrzeby stara kadrę ..Takie mam zdanie ..Wszędzie chodzi o pieniądze ..Pozdrawiam Ewuniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówię, że wszyscy starsi powinni grać. Każdy ma rozum i wie na co go stać, lub nie. Wielu odchodzi, bo zna swoje zdrowie , możliwości. Ale jeśli jest ciągle sprawny, to dlaczego ma nie grać? Są role i dla starszych aktorów.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 15. DANKA MA RACJĘ.
  DAC PRACE MLODYM BEZ DOCHODOW A NIE JA IM ZABIERAC!
  RENIA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówię, że nie. Staruszek nie zagra młodzieńca, i odwrotnie.

   Usuń
  2. MYLISZ SIE. MLODY MOZE ZAGRAC STARUSZKA! POSZUKAJ W PAMIECI LUB U WUJKA GOOGLE I STWIERDZISZ ZE PISZE PRAWDE.

   Usuń
  3. Teoretycznie, tak. Ale wytrawne oko i tak to zobaczy. Zatem, po co?

   Usuń
  4. PO TO, ZE AKTORSTWO TO JEST GRA A AKTOR ODGRYWA ROLE.
   MI NIEDOPOWIADA TO ZE MLODYM ZABIERA SIE PRACE A EMERYCI JA MAJA. MAJA WIEC DWA ZRODLA DOCHODOW - EMERYTURE I PENSJE. UWAZASZ, ZE TO JEST W PORZADKU? MLODZI NIE MAJA NA CHLEB - NA WYZYWIENIE DLA DZIECI !!! TRZEBA STANOWCZO ZMIENIC PRAWO PRACY I WPROWADZIC CALKOWITY ZAKAZ PRACY DLA EMERYTOW

   Usuń
  5. Zastanowiłaś się na co ta emerytura wystarczy?
   I nie pisz do mnie CAPS LOCKIEM, bo będę kasowała Twoje wpisy.

   Usuń
  6. MAM ZEPSUTY CAPS LOPCK-PRZEPRASZAM ALE NIE MOGĘ GO WYLACZYC.

   ZASTANOWILAS SIE NA CO WYSTARCZA ZERO PIENIEDZY? EMERYTURA CHOCBY NAJNIZSZA TO PRZYNAJMNIEJ CO MIESIECZNY DOCHOD. MOZNA SKROMNIE ZYC. GDY KTOS NIE MA EMERYTURY I PRACY A TYLKO MALY ZASILEK DLA BEZROBOTNYCH I DZIECI NA UTRZYMANIU TO JAK MA ZYC?
   ZASTANOWILAS SIE NAD TYM?
   PRACA MUSI BYC DLA MLODYCH A NIE DLA EMERYTOW!

   Usuń
  7. Nie chce mi się prowadzić beznadziejnej dyskusji. Bo i masz rację i jej nie masz.

   Usuń
 16. nie wypowiadam sie o aktorach ...ale mi mogli by dac emeryture ( nawet taka nie duza) juz teraz;) zaznaczam ze mam jeszcze pare ladnych do jej wypracowania ale ja chetnie zostawie moje miejsce pracy mlodemu bezrobotnemu ;) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jesteś wyjątkiem, jak znam życie. Życie jednak nie jest dla nas tolerancyjne.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 17. piękny widok, kolory nieba niesamowite!
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był zachód słońca. Fantastyczne widoki:) W dodatku po skromnym deszczu, gdy wszystko było jeszcze mokre.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 18. Turcja, jakże piękny kraj. Pamiętam kiedyś oglądałam film - Pewnego razu w Anatolii i tak to też wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żebyś wiedziała. Zawsze chętnie tam jadę:)
   Pozdrawiam:)

   Usuń