Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

sobota, 23 stycznia 2016

"Stary" minister, stare decyzje.

Wrócił do władzy,  nie przez wszystkich lubiany, PiS i wrócili jego ministrowie. Stara "Szyszka" znowu jest ministrem środowiska. A może raczej przydałaby się "Szyszce"emerytura? Już najwyższy czas, panie Szyszko, usunąć się w cień i nie mącić w naszej pięknej Polsce. Dziwię się p.Kaczyńskiemu, że staremu człowiekowi, z manią wycinania wszystkiego w pień, powierzył tak odpowiedzialne stanowisko. Niech może najpierw "minister" zrobi badania sprawności umysłowej? W tym wieku demencja starcza, to sprawa normalna. 70 lat, to nie w kij dmuchał! Nie wszystkie organy , tego ministra, działają jak należy. Zwłaszcza szare komórki w tej bani osadzonej na szyi.
Jeśli ktoś był w rejonie Augustowa, to widział Rospudę. Wie jak ona płynie i gdzie. Szyszko najchętniej  zabetonowałby wszystko. Koło swojego domku w podwarszawskiej wsi, też pan betonuje? Może powinien zostać ministrem budownictwa, nie środowiska?
Pokażę co "szyszka" chce zabetonować. Byłam w dolinie Rospudy wielokrotnie. Przepiękne , unikatowe miejsce.


Przyznam, że gdybym przewidziała powrót "Szyszki" na to stanowisko, to zrobiłabym więcej zdjęć fragmentów zaczętej , betonowej, obwodnicy Augustowa. Wyglądają okropnie. Cisza, spokój, słońce świeci, skowronki śpiewają  i nagle widzimy betonowe "cósie". Rok 2011.
Stoi toto, jak byk. Żeby było śmieszniej, z drugiej strony Augustowa znajduje się  porządna trasa. O co temu "ministru" chodzi? Po co komu dwie obwodnice? Na mapie samochodowej to widać. Droga jest, jak strzelił ! Ładna przyjemna trasa. Radziłabym poszerzyć obecną, zamiast budować nową .
Ta prowadzi donikąd!
Augustów nie ma rozmiarów wielkiej metropolii. To niewielka acz sławna miejscowość wypoczynkowa. I to nie tylko latem.Zima tam, ma też swoje uroki. rok 2011.

To rok 2013.

Nie mam więcej zdjęć z tego miejsca.
Gdybym wiedziała, że PiS wróci do władzy....
To na tyle.
Pa:)

30 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Myślisz, że się coś zmieni?
   Nie mam złudzeń. Będzie powtórka z rozrywki, tyle, że w gorszym wydaniu. Brat, który zginął, był większym realistą i łagodniejszym, bardziej wyrozumiałym, człowiekiem.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Myśl moja płocha,
  ja ich nie kocham. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekochani politycy,
   trudno to powiedzieć,
   kończą życie w samotności,
   a często i w biedzie.

   :)))

   Usuń
 3. Koło swojego domu nie betonuje. Kiedy był u władzy zmienił plany autostrady by nie szła zbyt blisko jego domu.
  I co? można? Można!!!!!!
  Z pozdrowieniami.
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam! Dobrze że przypomniałaś! Była taka sprawa. A to znaczy, że jak się chce, to można, w tym przypadku , wyłącznie dla siebie. Egoista, sobek, nie minister. Co go obchodzi nasz kraj? NIC !

   Usuń
 4. Ręce precz od Rospudy!!!
  I od każdego dziewiczego miejsca Polski też!
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odwiedzam Twój blog. Podobają mi się Twoje posty. Ten również jest bardzo ciekawy. Zastanawiałaś się dlaczego mamy aż taką ogromną ilość i komu zawdzięczamy ekrany przy autostradach? Są dzięki prof. J. Szyszko. Dla przypomnienia:

  Dlaczego wprowadzono takie normy? Autor tych przepisów prof. Jan Szyszko (minister w rządzie Pis) uważa, że są one raczej europejską regułą. – "Nie spodziewałem się aż takiego efektu mojego rozporządzenia – przyznaje „Rz”. – Sądziłem, że ekrany powstaną tam, gdzie jest duże zagęszczenie ludności – broni się Szyszko.”

  Krótko mówiąc – jak by nie patrzeć, ekrany w polu mamy dzięki PiS- owi. Dzięki PiS -owi z okna mknącego samochodu nie pooglądamy orającego chłopa ani bociana na łące. A tak fajnie się pisało (nomen omen), czytało i słuchało o tych niekompetentnych, nieudacznikach z PO, przez których mamy najdroższe na świecie autostrady. Którzy nie potrafią wykonać o czasie prac przygotowanych i podanych na tacy przez PiS. O tych przekręciarzach z Platformy, co to kosztem naszych podatków kręcą sobie lody. A tu masz ci los – miliardowe lody ukręcił sobie ktoś za PiS - u, przez PiS i dzięki PiS-0wi. A gdzie wtedy było Mariuszowe CBA? Kusiło.

  Serdeczności:)
  Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W myślach mi czytasz! Na obronę "Szyszki" za późno. Powinien był pomyśleć o tym wszystkim wcześniej.
   Ech, życie!
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. W dodatku to MY za te bzdury rządowe płacimy . Płacimy ciężkie miliony. Nie wiem tylko za co obecni i "powtórzeni" ministrowie biorą pieniądze i to niemałe?

   Usuń
 6. Mówię precz od wszelkich roślin czy zwierząt.
  Nie tylko ministrom precz od środowiska, ale również pseudo leśnikom precz od Puszczy Białowieskiej.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja! Co za jakieś fobie mają ci "wycinacze drzew", domorośli "drwale". Mało im jeszcze? Na razie mamy się czym szczycić. Niedługo powód do chwały zniknie z powierzchni ziemi!
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. Dolina Rospudy, to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Niech sobie gdzie indziej budują te obwodnice. Niszczyć taką piękną i niestety bezbronną przyrodę. Jeszcze jakieś partactwo... Bezczelne! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Jednak ją zbudowali. Jest. Tylko trasa nieco inna.
   Osunęli ją od Augustowa. Na szczęście:)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. No cóż, min. Szyszko miał częste występy w toruńskiej rozgłośni i TvTRWAM, więc jest zasłużonym bardzo. Pozdrawiam Ewuniu

   Usuń
  3. Z naciskiem na BARDZO!
   Pozdrawiam Tomaszu:)

   Usuń
 8. Powiem krótko . Na emeryturę i do psychiatry . Czas na niego .
  Pozdrawiam serdecznie :)
  CIESZMY SIĘ JESZCZE NIESKARŻONĄ NATURĄ !!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj! Jest jej tam sporo! Cudna bardzo. Tyle, że mnie zachwyca wszystko , każdy drobiażdżek, jak ważka n.p. W jednym z postów taką umieściłam.Co za kolory...
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 9. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ale żeby tylko odsunęli ręce od natury. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę z Twojej wizyty:)
   Też tak mam, "RĘCE PRECZ OD NATURY"! Ona ,natura, wie co robi, poradzi sobie bez ingerencji najmłodszego ogniwa w łańcuchu...
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 10. Właśnie słyszę, że Szyszko upiera się iż w Puszczy są korniki i dlatego należy ją ciąć. Wierzę, że Puszcza obroni się sama.
  Chciałabym wiedzieć dlaczego Szyszko chce zniszczyć Puszczę. Korniki? to do mnie nie przemawia. To jest coś innego.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lusiu! Co za "Jełop" Chce zniszczyć PUSZCZĘ!

   Usuń
  2. I wiesz, masz rację! Korniki to wymówka! Facet nie ma podstaw, zeżrą go robale, jak nic!
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 11. Cały Pis powinien przyjechać do Szwecji i zobaczyć jak sama natura radzi sobie z e wszystkim.Tu przyroda rządzi się swoimi prawami ,człowiek nie ma prawa nic robić ..Wszystko samo w sobie musi się realizować..Dlatego jest pięknie ,sama zieleń lasów::))Zwierzyna ,ptaki,owady itd...Dzikie kwiaty.Lasy dość srogie ,ale też przyjemne.Ewcia nigdy nie słyszałam ,by korniki dały górę.Jak nie skażone tereny ,to owady..itd...A wszystko po to by nie doczepiali się ludzie z ochrony środowiska..Pewnie walna autostrady cd..........Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! Niech się uczą jak dbać o przyrodę!

   Usuń
 12. A w Białowieży wycinają zdrowe!!! drzewa!
  Podpiszcie petycję - sprzeciw!

  http://kochampuszcze.pl

  Pozdrawiam :))))

  OdpowiedzUsuń
 13. Na moim blogu jest też ten link do petycji.
  Zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 14. Ech, z tym... PiSem. :(( Nie mam siły się nawet wypowiadać, bo musiałabym używać niecenzuralnych słów, a nie o to przecież chodzi...
  Nie byłam w Augustowie całe wieki, ale byłam dwa razy kiedyś tam...
  A tak swoją drogą: jeździmy po świecie, a nie doceniamy naszych perełek natury... Ne powinnam uogólniać, ale chyba coś w tym jest...
  Sama mam bliżej do Czech czy Niemiec, niż na Mazury...
  Trzeba to naprawić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy sposób. Na zagranicę jeździmy zimą. Latem do Augustowa.Miałam nawet zamiar zmienić miejsce zamieszkania i własnie tam się przenieść!
   Pozdrawiam:)

   Usuń