Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

niedziela, 24 lipca 2016

Zdjęcia.

Co nowy program komputerowy, to nowe kłopoty.
Próbuję zrzucić zdjęcia do komputera i nie wiem jak. Czy nowe oprogramowanie musi być aż tak bardzo zawiłe?
Brak jakichś klepek u autora tego dzieła, jest pewny! Po co komplikować to, co jest dobre i działa?
Wyjadę za kilka dni do Olsztyna. Robić zdjęcia mogę, tylko nie wiem co dalej.
Jeszcze jestem;)))
 

55 komentarzy:

 1. Potrzebna Ci była ta 10-tka jak zęby w dupie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt! W dodatku, nie wiem jak wrócić do 7 ? Wiem, że istnieje taka opcja. Jeszcze! Potem kicha!

   Usuń
  2. Też nie wiem, bo mam 7 i hula od dwóch lat bez zarzutu. Nie wpadłam na pomysł, żeby zamieniać siekierkę na kijek. Może ktoś Ci pomoże?

   Usuń
  3. Może pomoże? Chciałam cofnąć ten program, ale nie chciał, chociaż limit czasu jeszcze nie minął.

   Usuń
  4. Wszystko przez tę przeprowadzkę!

   Usuń
  5. Nie wiem... Przywracanie systemu może by pomogło?

   Usuń
  6. Popatrz, znalazłam instrukcję.

   "Trzeba przyznać, że tym razem Microsoft się postarał i przygotował prosty w obsłudze mechanizm. Poradzi sobie z nim nawet komputerowy laik. Jeżeli przeprowadziliśmy aktualizację, ale Windows 10 nam się z jakichś powodów nie spodobał, powinniśmy udać się do nowego panelu ustawień."

   Usuń
  7. "Następnie przechodzimy do zakładki Aktualizacje i zabezpieczenia, a potem z menu po lewej stronie wybieramy pozycję Odzyskiwanie. To właśnie tutaj znajdziemy poszukiwaną opcję – oprócz funkcji resetowania komputera do stanu początkowego i uruchamiania w trybie zaawansowanym, widoczna będzie opcja przywracania wcześniejszego systemu operacyjnego. Jeżeli dokonaliśmy czystej instalacji z obrazu ISO i w jej trakcie sformatowaliśmy znajdujące się na dysku partycje, opcja ta nie będzie dostępna."

   Usuń
  8. "W naszym przypadku wystarczyło wybrać opcję Wróć do systemu Windows 7. System zapyta się o powody naszej decyzji (ankieta nie jest obowiązkowa, niemniej warto poinformować korporację, w czym leży problem), a po potwierdzeniu rozpocznie procedurę przywracania starszej wersji. Oczywiście zalecane jest, aby przed operacją wykonać kopię zapasową wszystkich istotnych plików i ustawień. Teoretycznie proces jest bezpieczny, niemniej nigdy nie wiadomo, czy tak naprawdę nie napotkamy nieprzewidzianych trudności. Oczywiście zupełnie przepadają zmiany w konfiguracji, jakie wykonaliśmy podczas pracy na Windows 10. Poza tym może być także konieczne ponowne zainstalowanie niektórych programów. Samo przywracanie jest natomiast znacznie szybsze niż aktualizacja – podczas naszego testu trwało niecałe pięć minut, po których zobaczyliśmy pulpit Windows 7 i z ulgą odetchnęliśmy.
   30.07.2015 15:19
   OPROGRAMOWANIE

   Udostępnij:

   Po wczorajszej premierze Windows 10 wielu użytkowników zdecydowało się na wykonanie bezpłatnej aktualizacji. Niestety nie każdy jest z nowości zadowolony – niedoróbek nie brakuje, trzeba jeszcze przynajmniej kilku tygodni, aby system został poprawiony. Na szczęście przez pewien ograniczony czas możemy powrócić do wcześniejszej wersji bez utraty danych.

   Trzeba przyznać, że tym razem Microsoft się postarał i przygotował prosty w obsłudze mechanizm. Poradzi sobie z nim nawet komputerowy laik. Jeżeli przeprowadziliśmy aktualizację, ale Windows 10 nam się z jakichś powodów nie spodobał, powinniśmy udać się do nowego panelu ustawień. Następnie przechodzimy do zakładki Aktualizacje i zabezpieczenia, a potem z menu po lewej stronie wybieramy pozycję Odzyskiwanie. To właśnie tutaj znajdziemy poszukiwaną opcję – oprócz funkcji resetowania komputera do stanu początkowego i uruchamiania w trybie zaawansowanym, widoczna będzie opcja przywracania wcześniejszego systemu operacyjnego. Jeżeli dokonaliśmy czystej instalacji z obrazu ISO i w jej trakcie sformatowaliśmy znajdujące się na dysku partycje, opcja ta nie będzie dostępna.
   Opcje przywracania wcześniejszego systemu
   Opcje przywracania wcześniejszego systemu

   W naszym przypadku wystarczyło wybrać opcję Wróć do systemu Windows 7. System zapyta się o powody naszej decyzji (ankieta nie jest obowiązkowa, niemniej warto poinformować korporację, w czym leży problem), a po potwierdzeniu rozpocznie procedurę przywracania starszej wersji. Oczywiście zalecane jest, aby przed operacją wykonać kopię zapasową wszystkich istotnych plików i ustawień. Teoretycznie proces jest bezpieczny, niemniej nigdy nie wiadomo, czy tak naprawdę nie napotkamy nieprzewidzianych trudności. Oczywiście zupełnie przepadają zmiany w konfiguracji, jakie wykonaliśmy podczas pracy na Windows 10. Poza tym może być także konieczne ponowne zainstalowanie niektórych programów. Samo przywracanie jest natomiast znacznie szybsze niż aktualizacja – podczas naszego testu trwało niecałe pięć minut, po których zobaczyliśmy pulpit Windows 7 i z ulgą odetchnęliśmy.
   Ankieta nie jest obowiązkowa, ale warto ją wypełnić
   Ankieta nie jest obowiązkowa, ale warto ją wypełnić

   Warto pamiętać, że możliwość powrotu jest w pewien sposób ograniczona – mamy na to maksymalnie 30 dni, po tym okresie pliki starszej wersji zostaną automatycznie usunięte, a nam pozostanie ręczna instalacja starszego systemu, lub przywracanie ustawień fabrycznych przy użyciu np. mechanizmów udostępnianych przez producenta sprzętu. Zwróćmy również uwagę na coś jeszcze. Po aktualizacji znajdziemy na dysku spory katalog Windows.old zajmujący nawet kilkanaście gigabajtów. Nie możemy go usuwać, w przeciwnym razie powrót do starszego systemu stanie się niemożliwy."

   Usuń
 2. Mnie się nie instaluje. Robiłam to niedługo po instalacji 10. Nic z tego. Przypuszczam, że mam jakąś mieszankę wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To więcej nie wiem, nie miałam nigdy 10. Przykro mi, że nie mogę pomóc...

   Usuń
  2. Nie martw się:)JAKOŚ o będzie. Może autorzy tego gniota usprawnią go jeszcze?
   Na razie przygotowuję się do wyjazdu. Daaawno nie byłam w Olsztynie. Bardzo dawno. Mam nadzieję, że przywiozę sporo zdjęć. Odwiedzę to i owo, zobaczę to , czego jeszcze nie widziałam;)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. Olsztyn to swoista jeśli chodzi o architekturę kalka zachodniej Polski, nawet co niektórzy budowniczy ci sami :) Będziesz mieć za jednym zamachem i Olsztyn i zach. Polskę :)
   Serdeczności :)

   Usuń
  4. ...a ja nigdy :( może kiedyś...wierzę w to "kiedyś"...zaczyna mi się sprawdzać ;) Wiesz, nie spodziewałam się, że zawitam do Kołobrzegu, bo i daleko, i nie po drodze, a wczoraj przez przypadek byłam tam! Z kimś służbowo ...6 godzin zwiedzania w tym plaża (bez plażingu) i obowiązkowe zamoczenie stópek w morzu :) Hałaśliwy ten Kołobrzeg, duży, ale warto było...:)

   Usuń
 3. U mnie śmiga wspaniale. Mam go już 10 miesiąc. Wreszcie mam system, który mi odpowiada. Mam laptopa, mały procesor więc Win10 jest dla mnie idealny, "siódemka" mi zamulała...co do aktualizacji; żadnych problemów po niej nie ma, zresztą sama jej nie robię, czekam aż WIN10 sam ją zrobi...nie mieszam się w jego "manewry" :)
  Jedyne co Cię ratuje to sprawdzenie kompa (systemu itp.) przez fachowca. Musisz niestety zainwestować "parę" groszy...ale na pewno opłaci się, będziesz mieć święty spokój :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U każdego w miarę orientującego się Win 10 działa bardzo dobrze. Żaden zresztą system nie ponosi odpowiedzialności za tzw. zgrywanie zdjęć. Obwinianie za to systemu to szukanie usprawiedliwienia dla własnej niewiedzy.

   Usuń
  2. Niewiedza, zgoda. Nie jestem informatykiem, jak większość. Ma być to wszystko proste w obsłudze. Komputer jest dla mnie narzędziem do kontaktów z innymi i tyle. Jeśli nie jest , to po co te wszystkie zmiany?

   Usuń
  3. Ozonko, przeszłam przez kilka systemów od WinHome do "siódemki", każdy z nich miał swoje plusy i minusy, to normalne, po prostu do nowego systemu trzeba się przyzwyczaić :)

   Usuń
  4. O !!!! Nie!! Komputer to maszyna do wielu innych zadań niż do kontaktowania się z innymi. Dlatego podlega ciągłym modyfikacjom. Jeśli twierdzisz że są one niepotrzebne to proponuję rób zdjęcia aparatem analogowym na kliszy idź do fotografa i wywołuj zdjęcia na papierze. Nie ? Aha komputer tak jak aparat i wiele innych rzeczy są i muszą być ulepszane.

   Usuń
  5. Ulepszane? Tak! Jednak w sposób, który nie będzie zanadto ingerował w to, co już jest. A to ingeruje, jak najbardziej!

   Usuń
  6. Zainstaluj nielegalny system operacyjny i nie będziesz miała aktualizacji = nie będzie ci ingerował w to co już jest :D Teraz poważnie. Nie warto korzystać z systemu Windows nieoryginalnego. Narażamy komputer na ataki hakerów, nie możemy korzystać z jego wszystkich funkcji, także nie wszystkie programy chcą współpracować z nieuaktualnianym systemem. Aktualizacje (czyli Windows Update) to nie tylko nowe funkcje i ułatwienia w systemie to także sterowniki do naszego sprzętu komputerowego (płyta główna, graficzna) a także drukarek, smartfonów i wszelkich innych urządzeń podłączanych do komputera.Twój problem ze zrzucaniem zdjęć leży w tym, że system ci się nie zaktualizował. Pytanie - czy wgrywając 10 wpisałaś klucz (długi ciąg liter i liczb) dostępny i zapisany w BIOS lub na etykiecie lub naklejce umieszczonej na komputerze???
   Andrzej z Kalisza

   Usuń
  7. Wpisałam wszystko jak trzeba. Nielegalnego NIGDY nie instalowałam. Może i jestem nierozgarnięta, co do komputera, ale nie głupia!
   :)

   Usuń
 4. Co do zdjęć...

  Może te rady pomogą

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,146276788,146276788,Komputer_nie_widzi_zdjec_z_karty_pamieci_.html


  Dla mnie to czarna magia :(
  Pa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. OZON czy kartę pamięci wkładasz w gniazdo w laptopie czy łączysz aparat z laptopem kabelkiem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam stacjonarny. Mogę tak i tak. Wolę łączenie kabelkiem.
   Już wiem, ze te trudności spowodował Win 10. Jakiś kretyn go napisał.Tyle!

   Usuń
  2. Jeśli mogę Ci coś radzić: nigdy nie łącz aparatu z komputerem! Czasem zdarza się jakiś przeskok napięcia i... po aparacie. W ten sposób załatwiłam swój pierwszy aparat, naprawa była bardzo kosztowna. I tak mi powiedziano w serwisie: posługiwać się tylko i wyłącznie czytnikiem kart i kartą! Mam nauczkę, za drogo mnie to kosztowało. nigdy więcej aparatu do kompa nie podpięłam.

   Usuń
  3. Teraz już to wiem.
   Jadę i uparcie będę robiła zdjęcia.
   JAKOŚ to będzie;)
   :)))

   Usuń
  4. Co Cię wywiało do tego Olsztyna ni w pięć, ni w dziewięć?

   Usuń
  5. Dawno mnie tam nie było. Pooglądam sobie. Powspominam;)

   Usuń
  6. Kumple połówka tam są, u wspólnych znajomych "pod" Olsztynem:)

   Usuń
  7. Czuję, że będziemy często wypuszczać się na wędrówki po Warszawie. Siedzenie w tym "kurniku", przytłacza.

   Usuń
  8. Kliknij w "Mój komputer" ( jak masz aparat połączony lub włożoną kartę pamięci) powinnaś zobaczyć w nowym oknie albo aparat albo kartę ( musisz rozpoznać nowy folder którego normalnie nie ma) i wtedy klikając kolejno w foldery dochodzisz do zdjęć, które albo pojedynczo albo w całości "zaznaczasz" robisz "kopiuj" a potem "wklejasz gdzie chcesz w komputerze. To tak po chłopsku ale powinno działać. Ja nie rozumiem jaki może być wpływ systemu ( Win10). Wg mnie żaden.

   Usuń
  9. Dobra, prosta recepta. Powinna pomóc.
   Andrzej z Kalisza

   Usuń
  10. Najśmieszniejsze jet to, że NIC mi się nie wyświetla. Jakby zdjęcia nie istniały!

   Usuń
  11. "Mój komputer" w tej wersji nie istnieje! Może gdzieś jest, ale nie tu!
   ;(

   Usuń
  12. Sprawdź kartę pamięci na innym komputerze w takim razie

   Usuń
  13. Rozumiem, że masz na myśli kartę z aparatu fot.!

   Usuń
  14. Wszystko zrobię, ale już po powrocie.
   :)))

   Usuń
  15. Wchodzisz w "Eksplorator plików" (masz go na pasku na dole ekranu, taki żółty kwadracik z niebieskim czymś tam) potem po lewej stronie masz listę, podłączony aparat pokaże Ci się jako Camera/Kamera. I dalej otwierasz i już ...mam nadzieję, że zadziała!
   Serdeczności:)
   Ps. Miłego odpoczynku!

   Usuń
  16. Eksplorator plików jest, reszta nie! Żaden aparat, żadne nic!
   :)))

   Usuń
  17. ...hmmm, to obejdź to czyli standardowe zgrywanie i ściągnij sobie ten program"

   http://www.dobreprogramy.pl/ACDSee-Pro,Program,Windows,12595.html

   Będziesz zrzucać zdjęcia z jego pomocą i już!

   Pa:)

   Usuń
 6. Też mam system Win10 od pół roku i nie mam żadnych problemów z nim związanych. Gdy podłączę zgrywarkę (czytnik) kart automatycznie wyświetla mi się folder. Na odległość nikt Ci nie pomoże , bo w zasadzie nie wiadomo co się u Ciebie na komputerze dzieje. Ja proponuję serwisanta.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu trzeba będzie tak zrobić. Najlepiej, gdyby rodzinny informatyk wrócił z urlopu. NIestety, nie teraz.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. W Windows 10 jest dokładnie to wszystko co w poprzednich wersjach , mój komputer czy Komputer to wsio rawno i to można ustawić na pulpit. Po Twoich odpowiedziach widzę że nie masz jednak podstawowej wiedzy na temat komputera i stąd Twoje problemy. Niech Ci ktoś udzieli instruktażu, który jednak trzeba zapamiętać. Czy to nie za trudne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że tak. 3/4 mózgu wyparowało, zostało tyle, żeby wykonywać podstawowe czynności życiowe. Prać, gotować, szyć,czytać, pisać, robić zakupy, podróżować, zmywać gary, prowadzić blog i miliony innych rzeczy, że o prowadzeniu samochodu nie wspomnę.

   Usuń
  2. Komputer powinien wykonywać co do niego należy i tyle. Od tej tam jego zawartości i jej działania są inni.

   Usuń
  3. Komputer wykonuje to co do niego należy pod warunkiem, że obsługujący go człowiek posiada na temat jego obsługi elementarną wiedzę. Ty jej masz niewiele.

   Usuń
  4. Do tej pory, ta moja niewielka wiedza, była wystarczająca. Teraz okazuje się, ze jest żadna. Wziąwszy pod uwagę ilość lat trwania tu mojego bloga, wydaje się to dziwne.

   Usuń
 8. Tu masz doskonałą instrukcję :
  https://youtu.be/LsxLZC9EopA
  Wszystko będziesz mieć na pulpicie.

  OdpowiedzUsuń
 9. A przestrzegano mnie przed 10. Niestety, po czasie!

  OdpowiedzUsuń