Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

wtorek, 2 października 2012

Wrześniowe migawki.

Zajęta postami z wakacji , nie miałam czasu na relacje z Warszawy. Prawie nie miałam, bo post o wyschniętej Wiśle był;)
Skrzyżowanie "obok" mnie, jest przebudowywane od czerwca chyba. Mam nadzieję, że tym razem ZDM postara się o zlikwidowanie "zastoiska wody"- taki jest język fachowy, na głównej ulicy. "Zastoisko wody", to nic innego jak wgłębienie w jezdni, w którym zbiera się woda, tworząc koszmarną kałużę. Błąd nastąpił już w trakcie poszerzania tej ulicy i żaden jełop wówczas się nie domyślił, że tam gdzie jest niżej, tam zbierze się woda. Pisałam pisma do ZDM-u już dawno, ale urzędnicy odmawiali naprawy twierdząc, że jest odpływ wody, a nawet dwa.  Żadnemu nie przyszło do głowy, że woda pod górę nie popłynie. Tłumaczyłam im to, ale byli impregnowani na wiedzę. Czekam z nadzieją na koniec remontu.
To już ukończona, w pewnym sensie, część skrzyżowania. Zrobili nam zjeżdżalnie prosto pod jadące samochody. Wyrównano poziom chodników, zatem zjazdy na jezdnię nie są już łagodne. Zima nas załatwi.
Praca wre aż się kurzy;) Panowie zobaczyli, że robię zdjęcia, ha, ha :)
Wymieniono instalację oświetleniową i sygnalizacyjną. Teraz nie wiem czy słupki będą stały na środku przejścia dla pieszych, czy przesuną przejście. Jeśli przesuną, to po co zrobiono już te zjazdy dla niepełnosprawnych w "starym" miejscu?
Pokażę Wam coś przyjemniejszego.
Wrześniowy wschód słońca.
Chmury się "wyzłacały":)))
To zachód słońca. Niestety, widoczny tylko poprzez gałęzie drzewa.
Chodziłam sobie robiąc zdjęcia sroce.
I stało się to. Nawet nie wiedziałam, że w kadr wpadł mi gołąb.

Musiałam zrobić jakiś przerywnik. Następne zdjęcia z podróży wakacyjnych czekają a ja nie mam czasu, żeby nad nimi posiedzieć.
Pa:)

26 komentarzy:

 1. To Ty nie wiesz Ozonko, że urzędnik zawsze ma rację? Jak mówi, że woda płynie do góry i jak mówi, że z nieba spadają pieniądze. Piękne fotki wschodu słońca. Zawsze lubiłam patrzeć na takie wyzłocone niebo. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam;) Ale jak człowiek "na urzędzie" coś mówi, znaczy rację ma;(
   Takie niebo też lubię, jak każdy , chyba. Mnie najbardziej się spodobał "nagły" gołąbek;)))
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Ależ niebo! Jakby się gotowało!
  A człek na urzędzie, i tu Ci przyznaję, zawsze ma rację;)chociażby jej nie miał to ją ma, a takie chodniki czy ulice Ewo, to takie polskie, takie typowe...wrrr!
  Kreślę pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Przecież ta ich "warstwa izolacyjna" czy ten impregnat, jest nie do pokonania. W tym roku jakoś mi się udało nareszcie do nich dotrzeć. Cudem chyba, albo zmienił się kierownik, czy kto tam trzeba. Zobaczymy co będzie dalej. Wczoraj jak robiłam zdjęcia to mnie zauważyli i aż przerwali pracę. Portretów nie miałam w planach , zatem ich nie ma.
   Pa:)

   Usuń
  2. ha, ha bali się, że do prasy pójdziesz, albo, że z mediów jesteś:)

   Usuń
  3. Coś w tym rodzaju też pomyślałam. Wiesz, jakbym chciała... ale oni są w porządku. Naprawdę, nie ma się do czego przyczepić. Dziś obejrzałam dokładnie te zjazdy dla wózków, moim zdaniem przesuną przejścia dla pieszych. W każdym razie jedno na pewno.
   Pa:)

   Usuń
 3. Ewo, na urzędasów niema rady.
  Dostają za mało dodatkowej premii. Gdy czytam takie posty, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.
  Lepiej wrócić do przyjemnych spraw.
  Niebo cudnusie!!!!!
  W tamtym tygodniu, takie widziałam. też "cykłam" kilka fotek.
  I mamy nasze ukochane ptaki. Wprawdzie to jest sroka, ale...może być.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A lądujący gołąb to nic?
   Jak się okazuje, bo jestem po ponownym przeglądzie zdjęć, każda z tych wypraw nie była krótka. Faktycznie, Rygę pokazywałam dość dokładnie. Została jednak cała reszta. Ciągle jest w czym wybierać. Oglądałam dziś ponownie zdjęcia z tegorocznych wakacji i powiem Ci, że tak pięknego a zarazem dziwnego nieba nigdy nie widziałam.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Wspaniałe zdjęcia, niebo bajkowe, tylko się zachwycać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Przywilej do "posiadania" takiego nieba o wschodzie słońca, ma jedynie jesień;)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. Te zjazdy zrobili dla mnie. :-))) Żebym mógł do Ciebie przyjechać po...mniam mniam. CIA doniosła, że gotujesz przepysze potrawy. :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że w CIA nie jedzą hamburgerów. Wyszukane gusta mają, jak Ty ;)
   Pozdrówka:)

   Usuń
 6. niedługo wschód słońca będzie o przyzwoitej godzinie, a nie w środku nocy :))) Łatwiej zdjęcia będzie robić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie;) I o wiele piękniejsze niż latem.
   Pozdrawiam:)
   P.S. Oglądam właśnie zdjęcia z Wilna i już widzę co będzie;(
   Pa:)

   Usuń
 7. Witaj wczesnym rankiem:)
  Bajeczny wschód słońca, a zachody jesienne są jeszcze piękniejsze; tylko łapać to piękno w obiektyw, zamiast remontów na ulicach;) Niedawno pokazywałam u siebie takie cuda, ale ostatnio mam pochmurne ranki i wieczory. Dzisiaj obudziła mnie potężna burza i trwa nadal, nie przeżywałam jeszcze takiego zjawiska w październiku.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Ranny Ptaszku :)
   Okna mam tak usytuowane, że jesienne zachody słońca trudno mi złapać. Każde zachody słońca, bo okna mam na wschód i południe. Nawet wyjście z domu niewiele zmienia. Zazdroszczę tym z oknami na zachód. Ale za to jakie widzę wschody:)))
   Remonty czasem łapię, gdy jestem na nie zła.
   Dopiero wstałam . Zaraz sprawdzę co u Ciebie:)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Witaj Ozonku! Jakich my mamy urzędników? Jak można coś takiego zrobić? Ozonku u nas przed Rossmanem jest identycznie i nie tak dawno wychodząca młoda kobieta o mało się nie przewróciła. A na moje...... odpowiedziano mi, że to było już poprawiane. O litości.... Tylko czekać, jak zimą warszawiacy w tym miejscu będą mieli niebezpieczną ślizgawkę.Ozonku ja to myślę sobie, że teraz w tych urzędach to jest pełno niekompetentnych ludzi, albo takich, co niedbale wykonują swoje obowiązki.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Słuszna uwaga, NIEKOMPETENTNYCH. Zza biurka niewiele widać. Taki urzędnik powinien SAM zobaczyć "własnoocznie", co robią podlegli mu pracownicy. Tłumaczenie czegokolwiek na odległość mija się z celem.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 9. piękne zdjęcia uwielbiam na wschody słońca oglądać buźka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Sądzę, że nie ma człowieka, który tego nie lubi. Wschody słońca są piękne o każdej porze roku. Z wyjątkiem chmurnych poranków, oczywiście:)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 10. witam!!!ja takie gify wyszukuję z internetu czasami na mojej generacji są fajne.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się domyślałam, ale nie wiedziałam gdzie. Niestety, nie mam na szukanie czasu. Ciągle jest coś do zrobienia.
   Pozdrówka:)

   Usuń
 11. Dzień dobry Ozonko:)
  Przecudny ten Twój wschód słońca. Ja jestem śpioch i pozostają mi tylko zachody. Fotka sroki też jest świetna. Mnie jeszcze nie udało się sfotografować sroki. Widoczne te wałeckie są bardziej płochliwe niż warszawskie:)))
  Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia Ci życzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natura srok w nich siedzi jak przymurowana. Ile ja czasu stracę , zanim uda mi się zrobić porządne zdjęcie;) Nie dopuszczają człowieka bliżej niż na odległość pozwalającą im na bezpieczna ucieczkę. Bliżej nikt nie podejdzie. Wzrok przecież mają sokoli! Skradam się , udaję że idę tyłem (niemal) i tak te sztuczki niczego nie dają. Bliżej niż na kilka metrów nie podejdziesz.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 12. Witaj Ozonko*
  Zjazdy dla niepełnosprawnych są potrzebne, tylko nie wiem, czy zrobiono je fachowo. Na zdjęciu jest duży spad (albo tak mi się wydaje).
  Uwielbiam wschody i zachody słońca...ale w związku z tym, że jestem "sową" najczęściej oglądam zachody... a wschody to na fotkach np. u Ciebie:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Wiem że są potrzebne i nie mam nic przeciwko nim. Właśnie o tę fachowość w wykonaniu mi chodzi. Moim zdaniem są zbyt strome. Zimą piesi mogą mieć kłopoty z chodzeniem po nich. Na tym skrzyżowaniu jest bardzo nierówna jezdnia, znacznie obniżona w stosunku do poziomu chodnika. Przed remontem chodniki były nachylone w kierunku jezdni istna zjeżdżalnia. Teraz będzie to samo, tylko na krótszym odcinku. Czyli gorzej, bardziej niebezpiecznie zimą.
   Pozdrawiam:)

   Usuń