Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

środa, 31 marca 2010

Umiejętność przewidywania. ***

Usłyszeliśmy ostatnio o zamachach terrorystycznych w Rosji. Nie pierwszy raz "coś" tam się dzieje. Czy carowie, podbijający plemiona i państewka ościenne setki lat temu , zdawali sobie sprawę z tego co robią? I nie chodzi mi o to, jakie to miało i ma skutki dla podbitych i na siłę wcielonych do "matuszki Rosiji". Chodzi mi o to jaką cenę płaci obecnie Rosja. Nie bez powodu mówiło się kiedyś o Rosji "kolos na glinianych nogach". I chyba zacznie ponownie. Nie mieli umiejętności przewidywania?
Islam, jak żadna inna religia umie się rozprzestrzeniać. Wyprawy krzyżowe nic , tak na prawdę , nie dały. Wyznawcy islamu są cierpliwi. Wiedzą ze nic na siłę, nie "ogniem i mieczem", ale cierpliwością zdobywają nowych wyznawców.
Władze Warszawy wydały zgodę na budowę meczetu.. Czy ktokolwiek z warszawskich decydentow zadał sobie trud poznania tej religii, jej zasad? Sądzę, że raczej nie. A to bardzo źle, bo powinien, ktokolwiek. Wyłazi brak wyobraźni i umiejętności przewidywania. Odbije nam się to czkawką . Długotrwałą i bolesną. Oby tylko czkawką. Bo, jak zwykle mowią Polacy, jakoś to będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz