Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

środa, 1 grudnia 2010

Zdarzenie bez precedensu?

Moim zdaniem, nie. To, co miało miejsce w Zielonej Górze, czyli rozszczelnienie instalacji gazowej z powodu awarii reduktora ciśnienia gazu, zdarzyło się już kiedyś. Tylko ponad 40 lat temu, w Warszawie na Bielanach. Ale dla niektórych to całe życie, więc nie pamiętają. A, i  dochodzi do tego jeszcze panujący wówczas ustrój. O takich wypadkach było cicho. Właśnie mama dostała mieszkanie na nowopowstającym osiedlu, my chodziłyśmy do szkoły. Ok 2.00  w nocy obudziło nas walenie do drzwi, to była milicja. Budzili wszystkich lokatorów. Nie tylko milicja, strażacy też. Kazali sprawdzać kuchenki, pozakręcać co się dało. Później się okazało, że kilka mieszkań wyleciało w powietrze , czy się zapaliło. I to był właśnie ten precedens.

10 komentarzy:

 1. Czyli wyszło na to, że precedensy nie mają długiej żywotności:) Czterdzieści lat to dwa pokolenia, niestety...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. I może właśnie dlatego, dziś w tvn24 usłyszałam, że to co zdarzyło się w Zielonej Górze nie ma precedensu. Napisałam im, że ma. Ale oni mają to w tej, no wiesz:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo jak oni twierdzą, że to jest precedens, to on jest i już:) I wiesz jak to jest: Nikt nam nie udowodni, że białe jest białe i tak dalej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo to psuje wizerunek katastrofy "bez precedensu", o której tyle można powiedzieć i zanudzić nas "na smierć" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć Ewcia:)
  Ja TVNu już dawno nie oglądam.Czasem TVP Info lub Polsat.W pewnym momencie poczułem się zamęczony tym mieleniem w kółko i tłumaczeniem z polskiego na nasze.Sprzedałem im kiedyś ważne info które w powodzi byle goowna zdeptali.
  Mam to gdzieś.Teraz czytam i oglądam inne portale.I całe szczęście:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Adasiu:)))
  Robię prawie to samo. Potrafią zanudzić na śmierć. Otrzymane wiadomości burzące ich spojrzenie ,tak jak to wyżej opisane, są pomijane. Nie podoba mi sie to.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na FP już też nie wchodzę:)Baca daje radę z El ninio więc z tym dupkiem nie będę się użerał:)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja tylko czasem, trochę jeszcze:)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Sorry,miało być dupkiem Wojtkiem bo my z El to kumple:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale ja zrozumiałam o kim mówisz:)))

  OdpowiedzUsuń