Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

sobota, 28 lipca 2012

"Masa krytyczna"

Coraz częściej odbywają się takie przejazdy przez Warszawę. Jadą nie tylko rowerzyści. Może to być każdy pojazd poruszany silą mięśni. Mogą być też "rolki":))) Wszystko, co tylko ktoś sobie wymyśli. Wczorajszy przejazd był już kolejnym jaki widziałam. Ludziom o coś chodzi. Na przykład o możliwość poruszania się po mieście na rowerze. Ścieżki rowerowe nie wszędzie da się  "wcisnąć". Nawet w mojej dzielnicy nie wszędzie jest dla nich miejsce. Nowoczesny Świat gna gdzieś na złamanie karku w swoich samochodzikach, zapominając , że nic nie trwa wiecznie.
Rabunkowa gospodarka, tak, tak, ciągle po cichu to robią. Ludzie to robią. W dodatku sobie. Popatrzcie na pogodę. Skutki nieprzemyślanych działań dotykają cały Świat. Jak długo jeszcze wytrzyma?
"Tiry na tory"!!!! Gleby lessowe w Chinach wymywa woda z tej ich "Wielkiej Tamy". Coś im się tam obsuwa. Błoto płynie ulicami. Niszczą sobie zabytki. Chiny ciągle myślą komunistycznie.  Co ja Wam będę ...  Z USA jest podobnie . Każdy musi mieć samochód. Tylko dlaczego? Nogi by im poodpadały od zrobienia kilku kroków więcej?
Zdjątka będą:)  Nie wszystkie są wyraźne , bo rowerzyści byli w ruchu. Obejrzeć jednak można:)
Mama z synkiem. Jechali różni ludzie w różnym wieku.
Nie wszystkie zdjęcia są dobre:(
Rodzice z dziećmi:)
Śmieszny rowerek:)
Pan  nie pierwszej młodości.
Ci doganiali grupę. Kłopot polegał na tym, że piesi też muszą się po ulicy jakoś przemieszczać. Nie każdy wielbi cyklistów.
Rolkarze i dziwne pojazdy:)
"Dwóch  śpiących". Niewyraźne to zdjęcie;(
"Ariergarda" :)))
Dobrze zorganizowane. Wszystko przemyślane. Mnie bardzo się podobają takie inicjatywy. Zapomniałam dodać, wczorajsza trasa miała ok 32 kilometrów;)
To tyle.
Pa:)))

31 komentarzy:

 1. Inicjatywa świetna , zdjęcia też tylko u mnie taki upał, że jak pomyślę o rowerku to już pot mnie oblewa.Ogólnie jednak lubię i chętnie korzystam. Serdeczności Ozonko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania. Też korzystam, najczęściej na wakacjach. Pogoda wczoraj dopisała.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. stanowczo jest zbyt mało tras dla rowerzystów. Takie akcje uświadamiają, że trzeba jeszcze sporo zrobić. Jestem za, nawet bardzo, oczywiście dobrze jest, jeśli piesi, rowerzyści i samochody nie przeszkadzają sobie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby były ścieżki rowerowe, to kłopot żaden. Jako, że była to zaplanowana akcja, zatem wszystko to jechało jezdnią. Przez tę jezdnię jednak przejść trzeba. Mam nadzieję, że z czasem wszyscy znajdą jakiś kompromis. Na Bemowie już są rowery do "wynajęcia", do jazdy po "dzielnicy". Stoją w określonych miejscach na ulicy. Komunikacją miejską jechać nie trzeba jeśli komuś nie pasuje. Moim zdaniem jest to dobry pomysł:)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 3. Akcja super. Gdyby taką zoorgaznizowali u nas przyłączyłabym się. Ozon zdjęcia kapitalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moniko:) I tak są pokazane najwyraźniejsze. Przecież cała ta kawalkada była w ruchu.
   Ale co tam. Grunt, że są;)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 4. Świetnie złapałaś "ruch" Ewciu, gratuluję:)Lubię pomykać na rowerze, ale tylko z daleka od miasta, gdzieś po polnych drożynach i leśnych duktach, gdzie nie oddycha się spalinami, a wiatr nie drażni nosa zapachem rozgrzanej smoły z asfaltu...
  Preferuję jednak piesze wędrówki, bo więcej po drodze zobaczę i złapię w obiektyw.:)
  Pozdrawiam.:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię jedno i drugie. Wszystko zależy od okoliczności. W mieście, zwłaszcza w czasie takich upałów jak dzisiejszy, można tylko odpocząć w chłodnym mieszkaniu. Wyjście na zewnątrz, to samobójstwo;)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 5. Zdjęcia na prawdę niezłe. Muszę przyznać, że sama chętnie wzięłabym udział w czymś takim. Podoba mi się, że ludzie mają pasję, a w grupie zawsze raźniej.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Mnie się to też podoba. Zwłaszcza, jeśli do uwieńczenia akcji sukcesem, tak niewiele trzeba.
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 6. Witaj, u nas wczoraj także był protest rowerzystów z wołaniem o ścieżki rowerowe w tle...Ale co to da?
  Serdeczności zasyłam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Mam nadzieję, że jednak da. Może nadzieja jest "matką głupich", ale przecież nie tylko. Przyjdzie kiedyś czas, że ludzie to zrozumieją. Zrozumieją ideę.
   Pozdrawiam :)))

   Usuń
 7. Ale super akacja. Uwielbiam jazdę na rowerze.
  Tym bardziej, że u mnie jest dużo ścieżek rowerowych, więc jazda nie stresuje.
  Ozonko, potrafisz "wyłapać" interesujące imprezy.
  A zdjęcia? jak zwykle SUPER !
  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mam nie "potrafić" jeśli wszystko to przejeżdżało pod moimi oknami? Jechali już nie raz, jednak zdjęcia zrobiłam dopiero teraz:)))
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 8. Wspaniała akcja.... wierzę, że przyjdzie taki czas, gdy ścieżki rowerowe u nas będą normalnością.
  Tu gdzie mieszkam można przejechać trasami rowerowymi z jednej miejscowości do drugiej. W lasach są gładziutkie drogi rowerowe z kierunkowskazami, nie ma mowy o błądzeniu.
  Ciekawostką jest trasa rowerowa dookoła Jeziora Bodeńskiego...
  Wiem, że potrzeba jeszcze trochę czasu, by w Polsce takie drogi były norma, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano.

  Wielu uważa mnie za nienormalną, bo ciągle zachwycam się pozytywnymi zmianami jakie zachodzą w moim kraju - Polska to piękny kraj... i powoli zaczyna dorównywać zachodniej Europie... przyjdzie czas, że i my będziemy mieli drogi rowerowe.

  Pozdrawiam serdecznie:-***

  Ps. Tu są opisane wrażenia z wyprawy rowerowej wokół Jeziora Bodeńskiego
  http://www.cyklomaniak.pl/index.php?option=caly_news&id=226#

  Pa:-)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam. Świetnie i zachęcająco opisane. Dzięki:)
   Pa:)

   Usuń
 9. Cześć!
  Odbywają się one co miesiąc. Trasy są różne. Chodzi o to , żeby cała Warszawa mogła je zobaczyć.
  Trochę się niepokoję o bagna narwiańskie, bo chcą je zasypać i zrobić lotnisko. Chociaż zieloni protestują, bo jest to miejsce lęgu bardzo wielu gatunków ptaków, w niektórych przypadkach jedyne dla danego gatunku. Przecież lotnisko można zrobić w innym miejscu.
  Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. W mojej wsi, też odbywają się różne imprezy cyklistów. Jestem, jak najbardziej "ZA". Chciałbym jednak, najpierw doczekać dobrych chodników , po których i ja bym mógł się poruszać. Takie marzenie, to już utopia, co nie? Pozdrawiam Wszystkich tu piszących. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka utopia? Normalność uważasz za utopię? Nienormalnym jest rozkopywać i rozkopywać chodniki utrudniając życie mieszkańcom. O!
   Pa:)))

   Usuń
  2. Heniu*... wróbelki ćwierkały, że na Twojej ulicy mają robić nowe chodniki. Więc nie jest to chyba utopia :-D :-D :-D
   Pozdrawiam:-)***

   Usuń
  3. Wróbelki ćwierkały o planach na plany chodnikowe. Słyszę te wróbelki od 1964 roku, bo tyle czasu mieszkam przy tej ulicy (hi hi hi). Buźka Podsłuchiwaczko :-)

   Usuń
  4. Mam nadzieję, że w końcu je zrobią i zaczniesz się rozbijać po swoim mieście. Włączysz co trzeba i w drogę. Ulice z kamerkami , jak wiesz, mam zapisane. Zobaczę Cię;)
   Wiesz SEG, że Heniek dał mi adresy tych skrzyżowań?
   Pozdrawiam Was oboje:)))

   Usuń
  5. Ozonko ...zrób użytek z tych kamerek... podglądaj trochę pyrlandię i "babolubnego" - kontrola mu nie zaszkodzi:-)
   Pa:-***

   Usuń
  6. Już go oglądałam. Ostatnio jednak coś nie bardzo może ruszać się z domu, właśnie przez te rozgrzebane chodniki;)
   Pa:)

   Usuń
 11. świetnie skomentowałaś - rogate z nas dusze i wiemy gdzie mamy honor ...
  ------------
  ale fajne te rowery a ludzie .. i mama i synek i starszy pan, dobrze to pokazałaś, pojęcia nie miałam o tym "rajdzie"
  -------------
  Ozonko - wiesz o co chodzi u mnie z tym liiil, na ukażdego wpisu podaję informację,ze jak się podoba co napisałam to można zagłosować, to znaczy nacisnąć na ten napis "liiil" po naciśnięciu pojawia się ranking i można zagłosować klikając w klawisz z napisem promuj. Ten rozwścieczony facet pewnie tam umieszcza swoje i śledzi kto ile ma promocji, wyzywa mnie od oszustek bo pewnie ma mniej, w klawisz promuj można kliknąć tylko raz, drugi raz nie da rady - to tyle wyjaśnienia, m-16 napisał, że jesteś skarbnicą kropek, bo kto nie głosował to może zagłosować nawet na notki wstecz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, nie wiedziałam.
   Cześć!
   U mnie żadnego rankingu nie ma, a boję się przejść na te nowe opcje, bo wiele mi się w nich nie podoba. Zatem zostaję przy swoim. Dla mnie wykładnikiem popularności bloga jest lista go odwiedzających i liczba komentarzy.
   Jeśli by ktoś dawał "kaskę" za popularność... to jeszcze. Ale tak... w zasadzie niczemu to nie służy. "Sztuka dla sztuki".
   Jak wpadnę do Ciebie , to "dowalę" Ci punktów. A co?! Pewnie facio spuchnie z zazdrości;)))
   Pa:)))

   Usuń
  2. DZIĘKI SERDECZNE - facio się zdenerwuje ale niech go podżera ten turkuć skoro zawistnik taki ... jakoś nikt mnie nie zablokował
   ------------
   wiesz - ja dzięki temu zaczęłam pisać o swojej pracy, serio, myślałam, że nikogo takie zawodowe historie nie obchodzą, napisałam pierwszą taką "zabytkową" i umieściłam dla sprawdzenia w liiil - nie masz pojęcia jak się zdziwiłam, kiedy zobaczyłam, że kropki szybko przybywają ..
   FAJNIE, ŻE PRZED TOBĄ WAKACJE ... ja w tym roku chyba nigdzie nie wyjadę ... przywież mi trochę wakacyjnego oddechu ;o))

   Usuń
  3. Przywiozę nie tylko oddech:) Mam karty pamięci na kilka tysięcy zdjęć.
   Do końca tego roku będziemy jeszcze w Turcji, w Kapadocji. Zawsze zobaczenie tego rejonu, wraz z jego niesamowitymi "budynkami" mieszkalnymi, było moim marzeniem.
   Chcieliśmy jeszcze zaliczyć Ukrainę, ale to nie wypaliło.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  4. Bo poruszasz bardzo ciekawe tematy we właściwy sposób. Zawsze się tym interesowałam, nie wiem dlaczego. Chociaż... chyba jednak wiem. Przez ojca. Stare dzieje.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 12. Witaj Ozonko:)
  Zdjęcia świetne. Masz żyłkę fotoreportera:)
  Pozdrawiam i życzę Ci udanego tygodnia:)
  Pewnie żyjesz już wyjazdem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cud że żyję, jeszcze;)
   Gorączka przedwyjazdowa zaczyna mijać, bo wiele niewiadomych jest już wiadomych;) Mogę nareszcie zająć się wyłącznie pakowaniem. Jeszcze jakieś drobiazgi do załatwienia, ale to pikuś.
   Pozdrawiam :)))

   Usuń