Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

wtorek, 18 czerwca 2013

Trochę prywaty.


To strona południowa Warszawy, widziana z dachu budynku gdzie mieszkam.
Warszawa, stolica Polski!
Jak tu normalnie żyć?
Pracują tu tysiące, jeśli nie miliony ludzi!
Większość z nich nie płaci podatku w miejscu zatrudnienia, lecz w miejscu zameldowania. Tak mówią przepisy. Durne, od dawna nie zmieniane. Głupie!
Ale ja nie o tym chciałam pisać.
Burmistrz Wilanowa ma chrapkę na stanowisko Prezydenta Warszawy! Krytykuje co się da i co może, podważając decyzje Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Postaram się pokazać dokonania Pani Prezydent Warszawy i stanę w jej obronie!!
Będzie wyliczanka, bo inaczej się nie da. I nie obejdzie się , bez wytykania błędów.
Co zrobiono w Warszawie za kadencji Pani Prezydent?
Wyczyszczono, dosłownie , budynki przy głównych arteriach miasta. Dziś wyglądają jak nowe, odzyskały młodość! Chociaż były zapomniane od dziesięcioleci. Poprzedni prezydenci miasta mieli to w "tyle"!
Buduje się nowe ulice  i nowe trasy przejazdowe przez Warszawę!
 Dziur w jezdniach, za kadencji poprzednich prezydentów, narobiło się tyle że w wielu miejscach trzeba było zmieniać nawierzchnię.
Wybudowany na łapu-capu, za kadencji pewnego prezydenta na P.  tunel wzdłuż Wisły, teraz sprawia tylko kłopoty. Nawet z tego tunelu nie ma porządnego wyjazdu na most.
Wybudowano Stadion Narodowy, opinie były i są przeróżne, ale jest!
Zmienia się oblicze miasta , na naprawdę , europejską stolicę.
Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi!!!
To strona południowo-wschodnia. Na pierwszym planie gołąb, a dalej Elektrociepłownia Wola. W oddali Centrum miasta.

38 komentarzy:

 1. Ozonku krytykanci zawsze się znajdą, żeby nie wiem, jak się człowiek starał. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Trochę na tym świecie żyję , od dawna moje miasto nie miało tak dużo robiących dla miasta , władz.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Zawsze się znajdą tacy co będą krytykować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamięć mają krótką, albo wcale. Moja raczej działa nieźle i widzę zmiany na lepsze, na bardzo lepsze. Pamiętam co się działo dawniej. Zastój był jak ...
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Jeszcze się taki nie narodził,
  co by wszystkim dogodził.
  W każdym mieście jest tak, że pewne inwestycje udają się lepiej, inne gorzej. Są też takie, które nie wypalają w ogóle.
  I w każdym mieście są tacy ludzie, którzy podjudzają a inni to kupują. I jeszcze jedno: pamięć ludzka jest jakaś krótka i bardzo wybiórcza.
  pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warszawa pełna jest przyjezdnych. Ludzi, którzy mają wszystko w nosie.
   Malkontenci tylko wiedzą lepiej. Jak już napisałam, nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Uważam, że bardzo wiele się zmieniło i to na lepsze.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Fakt niepodważalny, że stolicą Polski Warszawa jest, a najwiecej szumu narobiło się wokół Haneczki, kiedy nicpota Wisła zalała miasto.
  Pozdrawiam :)
  http://kadrowane.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalała miasto, bo tak poprzednicy zbudowali. O rzeczce już pisałam, mam nadzieję, że znajdą inne rozwiązania.
   Pa:)

   Usuń
 5. ...a w moim mieście panuje od 1998 roku jeden prezydent, i to jaki! od kilku lat staje przed Obliczem Wysokiego Sądu i ...sądzą, go sądzą i ...do wyroku droga daleka...takiego prezydenta nie ma żadne miasto...(kto ciekawy za co niech sobie wygoogla)...przez te lata zrobił dużo dobrego dla miasta...ale i dużo złego... punkt widzenia co dobre co złe zależy od mieszkańców...jednemu podoba się to, drugiemu tamto...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Dzięki:)
   Zaraz go sobie wygooglam. Co do podobania się, to jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Podobnie jest i tu. Ważne, żeby wszystko działało jak należy.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. ...właśnie, ale i nie tylko, u nas są tzw. trafione i nietrafione inwestycje...działają wszystkie, znaczy nie są bublami, ale zdania do wydania na nie pieniędzy są podzielone, przykład - wielka, bardzo kosztowna rozbudowa stadionu żużlowego, bo przecież G. żużlem stoi, a wokół niego dziury na drodze, fatalne chodniki i rozsypujące się przedwojenne kamienice...taki obrazek widzą przyjeżdżający na mecze Goście...wstyd!

   Usuń
  3. Przecież wszystkiego na raz zrobić się nie da, to też trzeba zrozumieć.Pani prezydent, zrobiła połączenie Stadionu Narodowego z lotniskiem. Genialne rozwiązanie. Wszyscy widzą tylko potknięcia a nie widzą już zrobionego. Potknięcia, też nie są wynikiem złych intencji Pani Prezydent, tylko zaszłości.

   Usuń
  4. ...u nas zaszłości, czyli czasy przed TJ lepsze były:)

   Usuń
  5. ...bardzo stare, przedwojenne:)

   Usuń
 6. Trudno mi powiedzieć coś mądrego w sprawie, o której niewiele wiem, bo mnie bezpośrednio nie dotyczy. Za to doskonale rozumiem Twoje stanowisko, bo nasz prezydent doprowadził do rozkwitu moje miasto. Przyjezdni podziwiają je jako piękne, czyste i jedno z najbezpieczniejszych w kraju. Ja je bardzo, bardzo lubię. Prezydent czasem mi podpada, ale tych jego zasług nie da się przekreślić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to tak jak i tu. Ocena najczęściej jest subiektywna, ale należy brać pod uwagę wszystko i oceniać jak najbardziej sprawiedliwie.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 7. Ja też wiem, że w Warszawie wreszcie coś się dzieje. Budowa metra sparaliżowała i centrum i Pragę ale wcale nie jest źle. Duże miasta stoją w korkach ot taki świat. Mnie podobały się takie akcje, choćby - cały listopad wstęp wolny do muzeów, Warszawa pięknieje i jeśli ktoś nie darzy swojego miasta sympatią to nie zauważy tego. A czeka nas czas rozliczeń, utyskiwań...oj aż smutno się robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę to od dawna, nareszcie minęła stagnacja i dużo się zmienia na lepsze.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 8. Mam materiał. Ale na razie filmu nie zmontuję bo CZASU NIE MAM!!!!!!!!!!!
  A u nas miejscami był potop:)

  A ja mam przeciwne zdanie o HGW. Podpisałem się pod referendum i będę głosował za jej odwołaniem.
  Nie za bardzo chcę się wdawać w dyskusje polityczne.
  Jedną z przyczyn mojego stanowiska jest przyznawanie gigantycznych premii URZĘDNIKOM! Nam szarym ludziom się wmawia, ze mamy oszczędzać, że jest kryzys itp.
  Dlaczego oszczędzanie ma nie dotyczyć urzędników??? To są nadludzi????????

  Do Stadionu Narodowego dopłacamy! A miało by ć inaczej. Koncert Madonny przyniósł straty 6 mln zł. To jest jedyny taki wypadek na świecie , że koncert takiej gwiazdy przyniósł straty!

  A gdzie są mieszkania dla ludzi średnio zamożnych i nie zamożnych.
  Żeby dostać kredyt na mieszkanie w Warszawie na mieszkanie 50 metrowe trzeba netto zarabiać 3000 zł. Kto tyle zarabia??? MI GDZIE??? I TYLE TRZEBA ZARABIAĆ PRZEZ OKRES KREDYTU CZYLI MINIMUM 20 LAT. kto to zagwarantuje???
  To tak w skrócie.
  Pozdrawiam serdecznie
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz prawo. Chociaż o Twoich zarzutach można dyskutować. Za koncert Madonny zapłaciła minister sportu. Na temat premii dla urzędników też można dyskutować.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 9. Ostatnio ludzie dostali jakiegoś obłędu. Wszystko się im nie podoba.Chcą nowych wyborów...
  Byłam w maju w Berlinie. Główna ulica ma tylko dwa pasy. Dwa środkowe są w remoncie...W wielu miejscach to miasto jest rozkopane.
  Byłam zaskoczona opinią Berlińczyków. Mówili nam, że należy rozkopać, poprawiać aby zbudować coś lepszego, sprawniejszego...
  Byłam ich postawą zaskoczona.
  Gdzie nam do Niemców. Mają full euro...A my ciągle borykamy się z brakiem pieniędzy a robi się w tym kraju bardzo, bardzo dużo. Moje słowa nie są gołosłowne, wiesz, że jeżdżę po Europie i widzę jak sprawy wyglądają...Nie bronię Prezydent Warszawy bo sprawa mnie nie dotyczy. Nasze prawie wszystkie miasta, wioski, osiedla z każdym dniem pięknieją...
  Oczywiście, że nie wszystko w tym kraju jest cacy ale to my Polacy mamy takie dziwne geny...Od wieków lubimy się wzajemnie sprzeciwiać, buntować bez względu na to czy mamy rację czy też nie.... Pamiętamy historyczny czas "Liberum veto"
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację! Nawet jak jest dobrze, to zaczną narzekać.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 10. W naszym kraju chyba nic się nie zmienia od czasów liberum veto.

  Ale jest to piękny kraj.

  Pozdrawiam serdecznie, j.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie, co człowiek, to inne zdanie. Jak zbyt długo jest spokój, to trzeba wszystko zniszczyć, nawet jeśli jest dobre.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 11. CHWAŁA CI ZA TEN WPIS EWCIU - patrzę na to co się u Was dzieje, ile inwestycji i aż serducho mi się uśmiecha. Niestety nie da się skończyć, czego się nie rozpoczęło a co się rozpoczęło w trakcie niestety utrudnienia przynosi. Rozumie, kto się zna a p[opuliści kapitał zbijają mącąc w głowach tym, którzy się nie znają a chcą. Chcą i już - ma być bez kłopotów i cud.
  -------
  Ewciu - niniejszym donoszę, że w szpakowym nowa notka a właściwie bardzo mocno zmodyfikowana stara.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja Tobie dziękuję! Nie zrozumie nikt , kto nie ma z tym do czynienia. Słyszę i widzę, jakie są trudności przy budowaniu , czy przebudowywaniu czegokolwiek. Pani Hanna szczęścia nie ma, ale to wszystko jest "wina" pozostałości z wojny i czasów powojennych. Przeskoczyć tego się na da! Stale coś nie tak się dzieje.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 12. Nie mnie się wypowiadać w sprawie prezydenta Warszawy, ale odnoszę wrażenie, że to rozgrywka czysto polityczna. A tego akurat nie lubię...

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież tak właśnie jest! Znowu ludziki posłużą za "zasłonę dymną". Dostanie co będzie chciał , taki jeden, i ich wystawi rufą do wiatru.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 13. Wstyd czy może nie, ale ja w Warszawie nigdy nie byłam, czego strasznie żałuję. i mam nadzieje, że pewnego dnia nadrobię zaległości.
  Dziury w jezdniach ... nic nowego. Szkoda, że nikt z tym nic nie robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie robił! Teraz jest jak powinno być.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 14. Cóż tak już u nas jest, że najwięcej krytykują ci co nic nie robią, a najbardziej obrywa się tym co dużo robią. Nasz prezydent również dużo robi dla miasta, a krytyków nie brakuje. Jakiś czas temu rozbawiła mnie krytyka naszego prezydenta przy sprawozdaniu z budżetu miasta za rok poprzedni, gdzie wyszło, że wpływy do budżetu były większe niż zaplanowano, a wydatki mniejsze niż zaplanowano i główny zarzut był taki że prezydent jest za oszczędny.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest takie przysłowie: "Jak ktoś chce psa uderzyć, to kij znajdzie".
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 15. Mieszkasz w Warszawie i widzisz jak się zmienia na lepsze. Ktoś ma ochotę na wysokie stanowisko i krytykuje, nie mając być może racji. Nie znoszę tego, to jest obłudne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest polityczna gra. Głównego gracza palcem nie wskażę, ale wszyscy go znamy. Gra o być, albo nie, w polityce. Ci, których nam się pokazuje publicznie , to jedynie pionki w tej grze. Dostaną za to po nosie, gdy główny gracz stanie na "piedestale".
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 16. Będę pomału odbudowywać bloga
  Dziękuję za wsparcie!
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

  OdpowiedzUsuń