Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

czwartek, 25 sierpnia 2011

Niezbudowana obwodnica Augustowa!!! ***

Jest potrzebna temu miastu jak powietrze, wręcz niezbędna. Dziwię się, że obecny rząd nic w tej sprawie nie robi. Niekończący się , jadący nieustannie sznur ciężarówek, rozjeżdża miasto i jedyną drogę łączącą je z resztą Świata. A co będzie, jeśli jakieś ogniwo tej drogi  "nawali"?  Byłam tam, widziałam  i wiem co piszę. "Niedorobiony" pomysł pisowskiego ministra jest widoczny z kosmosu, jak mur chiński . Dlaczego skończyło się tylko na wypłaceniu odszkodowania za zaniechanie budowy obwodnicy? Dlaczego nikt nie ruszy głową i nie pomyśli o budowie  w innym miejscu? Przecież myślenie nie boli. Teraz kilka zdjątek będzie.

Niczego   nie  zrobili i  nie rozebrali  "pamiątek" po "bzdurnych chęciach pisowskiego ministra", zostawili tę nieprzemyślaną obwodnicę, nie wiem po co, KU PAMIĘCI?  Nie miała żadnych zjazdów ani połączeń z już istniejącymi drogami, DLACZEGO???
Poronione pomysły PiSu, znamy. Tylko dlaczego nikt nie myśli o zwykłych ludziach? Czy wszystko musi być robione "pod publiczkę"???

Sprawdziłam na mapie. Niestety , miejsce wybrano również niefortunnie. W najszerszym miejscu Doliny Rospudy.
 Ten biały łuk widoczny na granicy satelitarnych zdjęć, to właśnie to o czym piszę:(

 Ukoronowaniem rządów PO, byłaby budowa obwodnicy Augustowa w innym miejscu, lepszym. Stary, zabytkowy most w Augustowie, długo nie wytrzyma. Co będzie , jeśli "odmówi" współpracy???
Powstanie odpowiednich warunków na bagno, to wynik budowy kanału augustowskiego w 1831 roku. Podniesiono stan wody w jeziorze Necko  a zatem i w strumyku pod nazwą "Rospuda". Powstała rzeczka i zabagniony teren , sprzyjający  podobno, rozwojowi unikalnych gatunków fauny i flory.  Niech będzie. Na razie spływają do tej rzeczki  odchody zwierzęce i nawozy z otaczających to miejsce pól.
Gratulacje.
Zajęta wyborami PO ma klapki na oczach. Szkoda;(

12 komentarzy:

 1. Lilly przegnała burze ze swoich stron. Mam kłopoty z netem.
  O autostradzie Doliną Rozpudy, napisano ton pism i artykułów, typu naukowego "blebleble", a ludzie się męczą. Eko-terroryści, też się dołożyli do spotęgowania beznadziei tam mieszkających. Do.......

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie napisałam coś innego... Mam nadzieję, że dotrze gdzie trzeba:))) Miłego:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty byłaś i widziałaś. Ja nie. Znam problem , a wieści z propagandy redaktorzynów. Z tą ochroną przyrody , też trzeba trochę sfolgować - w takich przypadkach - . Domy się rozlecą, a ludzie będą mieszkać w namiotach i smrodzie od tirów. Jednego ptaszka można poświęcić. Pomóżmy jednak, najpierw ludziom zyć. Ich zycie, nie przedłuży się o biurokratyczne spory. Buźka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość enigmatycznie piszesz. Faktem jest "nieprzejezdność" Augustowa:( Nieprzerwany sznur TIRów utrudnia ludziom życie. Sama widziałam!!!
  No i ten zabytkowy most, ile jeszcze wytrzyma???

  OdpowiedzUsuń
 5. Tiry potrafią być uciążliwe dla mieszkańców.Wiem coś o tym,bo mam ten problem we własnej wiosce.Też walczyliśmy chociaż o chodnik dla mieszkańców.Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Danuś:))) Dlaczego nie powierzyć transportu kolei??? Czegoś się boją?

  OdpowiedzUsuń
 7. Żartujesz? Przecież im do paliwa nie dopłacają!!!! Dopłacają?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewo, Kiedyś Gawronik zaproponował , aby od granicy zachodniej (np.) do wschodniej, tiry przewożono jak kontenery. Na lorach, koleja. Padło bo.....?
  Bo tiry "żrą" ropę milionami litrów - jadąc przez Polskę. Zasmradzają "tylko" przy okazji. Niszczą drogi "tylko" przy okazji, itd itd. ZAPOTRZEBOWANIE na ropę - spadłoby.
  Ja mam "wyższe wykształcenie" ekonomiczne. Jeżeli spada zapotrzebowanie - ceny maleją. Kto traci? To , że "plebs" oddycha bez smrodu, budynki nie niszczeją, bezpieczniej na drogach - to pikuś. Prezes koncernu naftowego, nie ma na........"chlebek". Parę milionów na godzinę mniej w kieszeni - przykre nie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten grubas , który ma nawet prywatną kaplicę i domy na wszystkich kontynentach? Grubas taki, że chyba jest grubszy niż dłuższy? Pewnie tak. Ale ruscy mają swoją benzynkę;)

  OdpowiedzUsuń
 10. No i tylko głosować na PIS!Tyle pieniędzy wywalonych w błoto,problem jak był,tak jest,a nieudacznicy znów pchają się do władzy!

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurka, nigdy w życiu na nich nie zagłosuję. Chyba, że mi mózg zresetują, ale mam nadzieję, że i tak nie:)))

  OdpowiedzUsuń