Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

piątek, 15 czerwca 2012

Parkowe cudeńka.

Może nie są to rośliny jak z ogrodu botanicznego. Dają nam jednak poczucie piękna i wyjątkowości niektórych miejsc. Nie chodzi o rośliny jako takie , ale o kompozycję, o całość.
Ligustr. Bardzo lubię ten krzew z białymi kwiatkami, jego zapach również.
I niespodzianka na nim;)
Z każdego miejsca wszystko wygląda inaczej. Zachwyca urodą.
Nie było słońca.Cienie prawie nie istniały, nie było ostrych kontrastów.
To tawuły. Jak się okazuje rosną w wielu miejscach. Nawet o tym nie wiedziałam.
 Czarny bez. Sporo go rośnie w tym parku.
I begonie w olbrzymich donicach.
Zadziwiła mnie faktura tujowych gałązek,
coś pięknego:)
Spojrzenie na do widzenia:)

24 komentarze:

 1. Fantastyczne zielone miejsce, kocham takie zakątki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dodatku mam do niego bardzo blisko. Tyle lat tam mieszkam a odkryłam je dopiero 2-3 lata temu. I tyle ptaków tam jest:)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 2. ...pięknie! I blisko...aż zazdroszczę Ci tej oazy ciszy, ptactwa i kwiecia:)
  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Jest czego.
   Kiedyś mieszkałam na Bielanach, do Lasku Bielańskiego było blisko. Teraz znalazłam to miejsce. Po wojnie odbudowywano zielone zasoby Warszawy, drzewa były małe. Sama wiesz jak one długo rosną. W ostatnich latach nareszcie jest prawdziwa zieleń.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Biegam tam ostatnio stale. W ubiegłym roku odwiedziłam większość warszawskich parków, poza parkami praskimi. Zbyt daleko;)
   Pa:)

   Usuń
 4. Zazdroszczę Ci Ewo. W ub, roku, szlajałem się po parkach. Teraz pojemność akumulatora mojej "hondy" nie pozwala mi objazdami (EURO) na dojazdy. Jeden bliżej domu, już mi się znudził. Na terenach przy drugom - panuje "Calsberg" i kibice. Przy dwóch następnych, strefy kibica. W starym korycie Warty - jarmark Świętojański, bo obawa przed kibolami i przenieśli go ze starego rynku. Pozostają Twoje zdjęcia. Zobaczymy po Euro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że po EURO wszystko wróci do normy.Szkoda, że mieszkam na peryferiach, no prawie, miasta i mam do większości parków daleko.
   Oglądanie każdego innego parku, poza jeszcze jednym, to prawdziwa wyprawa. Z tym, że do tego "jeszcze jednego, nie chodzę, bo tam tabuny dzieci są. Zdjęć nie porobię;)
   Pa;)

   Usuń
 5. Masz cudowną oazę zieleni, blisko domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście:) Inaczej to tylko można zwariować.
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 6. Ozonko,
  Ty fotografujesz a ja u Ciebie się rozkoszuję !!!
  Fantastyczny parkiem, zieleń, cisza, spokój...
  A ponieważ blisko, zawsze możesz wyskoczyć, zrelaksować się...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Moim zdaniem ten park jest tak fantastyczny, ponieważ przychodzi do niego niewiele osób. Bo on koło cmentarza leży. Jednak latem nikomu to nie przeszkadza:)
   Pozdrówka:)))

   Usuń
 7. Mam liguster na działce ale inny gatunek i tak nie kwitnie. Szkoda.Tawułki mam i te małe begonie również.Bardzo je lubię.Świetne zdjęcia Ozonko.Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię wszystko co pachnie, ale też mam mieć "wygląd". Czyli , jak najwięcej dla zmysłów. Czasem trzeba wybierać, czy dla nosa, czy dla oczu. W parku jest wszystko;)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 8. Fantastyczne te tuje w falbanki,
  a liguster, jak się da , to sobie skopiuję, bardzo często w projekcie nasadzam liguster, szczególnie w ogrodach barokowych ligustry bywały stosowane , tylko takie wiesz - przystrzyżone jak ogon pieska ... ja tam wolę takie dzikie, romantyczne
  -----------
  NO TO EWCIU SPOTKAŁAM KOGOŚ, KTO JAK JA JEST "PIES NA ZABYTKI" (caps) ciesze się ..
  skoro lubisz oglądać stare sklepienia to umieściłam najstarsze z zamkowej piwnicy - cudna geglana koleba
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem skąd to się u mnie bierze. Jestem wyłącznie amatorem, ale zawsze wzrusza mnie zwiedzanie takich miejsc, rusza wyobraźnia. I to jak;) "Po sklepieniach styl poznamy", można by rzec. Jeśli styl, to i okres w jakim powstawały, a jeśli okres to i ludzi, ich ówczesne życie. I tak krok po kroczku. Lubię to. Nikomu to się nie przyda, ale jaka frajda dla mnie:)

   Dziękuję Malino i pozdrawiam:)

   Usuń
 9. Kwiaty czarnego bzu lubię smażone na oleju w ciescie naleśnikowym.
  Pozdrawiam-:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam o tym sposobie. Niestety, jeszcze nie wypróbowałam.
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
 10. Dzień dobry w słoneczną niedzielę:)
  Bardzo lubię krzewy ligustru, chociaż to przybysz z Maroka i południowej Europy. Kwiaty są niezwykle misterne, delikatnej urody i przyjemnie pachnące. Jesienią zmieniają się w czarne, błyszczące owoce, zdobiące roślinę aż do wiosny; a do tego uwielbiają je ptaki.:)
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   To już wiesz dlaczego tyle ptaków odwiedza zimą "moje" osiedle.
   Dopiero wróciłam po koszmarnych, niedzielnych zakupach i ledwo wszystko rozpakowałam. Nie lubię robić zakupów w niedzielę. Czasem jednak nie ma wyjścia.
   Nie wiem dlaczego teraz właśnie ostrzygli kwitnący koło mnie ligustr. Jagódek dla ptaszków nie będzie;( Złe w tych "pseudo ogrodników" wstąpiło?
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Ligustr jest świetnym krzewem na miejskie żywopłoty, a cięcia dokonuje się kilka razy w roku, żeby mógł się ładnie zagęścić. Pewnie jest to zgodne z zamiarami architektów zieleni, żeby w tym miejscu był żywopłot. Ptaki sobie poradzą.:)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  3. To stary i już dobrze ukształtowany żywopłot. W pewnych latach był stale zaniedbywany, cięto go może raz na rok. W innych "szalony ogrodnik" nie ciął, a prawie wyrywał tępymi nożycami gałązki. Sterczały potem nad żywopłotem łyse usychające badyle. Teraz , co niektórym, przestał się podobać i chcą się go pozbyć. Zadałam pytanie, co w zamian? Każda zmiana wymaga pieniędzy, których brakuje na wszystko.Został, jeszcze jest;)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń