Większość zdjęć jest moją własnością, chcesz je wykorzystać, spytaj! Kilka zdjęć z internetu.

środa, 6 czerwca 2012

Polska TV cyfrowa ;(

Panowie "od" telewizji ,  postanowili uszczęśliwić Polskę i wprowadzić ją w świat nowoczesności. Mnie to się podoba, czemu nie? Ma to się odbyć poprzez wprowadzenie wszędzie telewizji cyfrowej i zmuszenie ludzi do kupna cyfrowych odbiorników tv. To podoba mi się już znacznie mniej. Zmuszanie nic nie kosztuje, odbiornik cyfrowy jednak tak i to niemało. Nie wyobrażam sobie ubogich ludzi, którym brakuje na życie, żeby uznali za priorytet kupno nowego , nie taniego, odbiornika tv. Czyli będzie tak, albo kupisz sobie babciu drogi odbiornik , albo nici z oglądania ulubionego serialu czy wiadomości. Jest to skrót myślowy, bo na nowe, cyfrowe odbiorniki nie każdego stać. Wiele rodzin tak ma. Czy to samotna matka, czy  starsza osoba z nędzną emeryturką lub rentą.
O roli tv w życiu każdego człowieka pisać nie muszę . Z telewizji czerpiemy wszelkie bieżące informacje, nie mówiąc o wielu innych edukacyjnych , czy rozrywkowych programach.
Chyba, że wyprodukują jakieś taniutkie odbiorniki dostępne każdemu przymuszonemu.
Pa;)

31 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle Ozonko.Dla wszystkich a szczególnie dla starszych osób telewizja jest oknem na świat, nie wyobrażam sobie żeby ktoś chciał je zatrzasnąć. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj widziałam panów tłumaczących nam "głąbom" telewizyjnym , czemu ma to służyć. Ochom i achom nie było końca. Tacy byli "samozadowoleni";(
   Buźka:)))

   Usuń
 2. Ozon, twój post nastraja optymizmem, że nie wszystko stracone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ozonko, to, że nowoczesność wszędzie wkracza. To bardzo dobrze.
  Jest jeden problem, tak jak piszesz z osobami starszymi, które nie mają pieniędzy jak również będą miały kłopoty z uruchomieniem telewizora. Chyba, że będzie to odbiornik bardzo prosty. Czy takie produkują, nie wiem.
  Tydzień temu wymieniliśmy telewizor na nowszy model: z internetem, Picasą i innymi bajerami, czy wiesz, że mieliśmy problem z zainstalowaniem pewnych rzeczy?
  Instruktaż bardzo lakoniczny, dopiero instrukcja w jęz. angielskim była poszerzona... Wtedy wszystko było w użyciu, słowniki techniczne, normalne, ręce, nogi...telefony do znajomych. Czysty obłęd.Teraz już wszystko gra. Jest okey...
  Cieplutko pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o tym pisałam, a właściwie o drogich odbiornikach tv. Nawet najprostszy jest droższy niż analogowy. W tym cały kłopot;)
   Pozdrawiam:)))

   Usuń
  2. Ozonko, powiem Ci, że niezbyt lubię oglądać telewizję.
   Bardzo rzadko oglądam...Przyznaję, ale tego, nowego nie umiem obsługiwać. Mój Eryk usilnie namawia mnie do nauki.
   Niestety jestem oporna do spraw technicznych.
   Może to dziwne, ale prawdziwe.
   Życzę miłego dnia

   Usuń
 4. Ja od kilkudziesięciu lat mam telewizję cyfrową, bo mieszkałam w dzielnicy domków jednorodzinnych, gdzie kablówek nie było. Teraz od 7 lat mieszkam w bloku, gdzie przeprowadziłam się z tą samą telewizją cyfrową. Kiedy jadę przez wsie na każdym domu widzę anteny satelitarne. To chyba nie będzie aż tak źle!
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile wiem, to tv z talerza , to nie to samo co tv cyfrowa. Mogę się jednak mylić. Są na Podlasiu wsie "zabite dechami" i w dodatku biedne. Czasem jest tam jakieś gospodarstwo agroturystyczne, reszta to bieda straszna. W ubiegłym roku tam byłam i wiem co widziałam. Babcia staruszka, sprzedawała ogromny ser biały, świeżutki , za kilka zł. Kiedy w Warszawie kg kosztuje ponad 20zł. Takie są realia.
   Pozdrawiam , Jolu :)))

   Usuń
 5. ...nie bardzo się na tym znam, ale mam dekoder, otrzymany przy przedłużaniu umowy z kablówką za darmo i mam analogową tv przez kabel i cyfrową przez dekoder...niektóre programy są tylko dostępne przez dekoder, w abonamencie nie wyszło mi do płacenia więcej...a tv nie jest cyfrowy czy jak mu tam;) i wsio odbiera:)

  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do czasu. Ja mam niektóre programy cyfrowe, inne analogowe. Jeszcze;) Cyfrówka może być, tylko dlaczego nie da się ustawić kanałów na stałe, tak jak to miało miejsce przy tv analogowej?
   Post nie jest o tym. Mnie chodziło o koszty odbiornika cyfrowego, będącego poza zasięgiem ludzi ubogich. Dlaczego koniecznie trzeba ich pozbawiać dostępu do TV?
   Pa:)))

   Usuń
  2. ...u mnie się da programy na stałe ustawić...nie wiem czy muszę kupować cyfrowy telewizor, ponoć nie...do bogatych nie należę, więc nie daj Bóg...i jeśli rzeczywiście biedniejsza część społeczeństwa ma być na czyjeś "widzi mi się" pozbawiona TV to coś nie halo...bardzo nie halo(!)
   Wiesz Ozonko, ja nie bardzo w tematach takich obeznana jestem, omijam szerokim łukiem "newsy" polityczno - społeczne. Zatrzymać mnie może tylko "news" dot. bezpośrednio mnie...resztę omijam, bo szkoda mi nerwów...przepraszam więc za komentarz nie na temat...

   Udanego weekendu:)

   Usuń
  3. Wczoraj dwóch panów, zwolenników TV cyfrowej, rozmawiało z panem telewizyjnym właśnie o TV cyfrowej. Mówili o konieczności cyfryzacji , o tym jaki to wielki krok do przodu i inne dyrdymały. Wynikało z tego jasno, że wszyscy będą musieli dokonać te4j zmiany u siebie w mieszkaniach. Czyli będą musieli kupić sobie cyfrowe odbiorniki tv.
   Tak zrozumiałam;)

   Usuń
 6. Dobra znalazłam, bo bym chyba nie usnęła ;)
  Cyt. "Zmianą technologii nadawania sygnału naziemnej telewizji nie muszą przejmować się osoby, które posiadają już odbiornik telewizyjny z dekoderem DVB-T typu MPEG-4.
  To samo dotyczy abonentów płatnych platform satelitarnych (Cyfra+, Polsat Cyfrowy, Telewizja „n”, TP SA) i sieci kablowych, którzy już teraz odbierają cyfrowy sygnał."

  czyli ja mam, sprawdziłam takiż właśnie mam dekoder.

  "Pozostali abonenci do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej muszą się przygotować.
  Do jej odbioru niezbędny jest dekoder DVB-T MPEG-4 czyli zewnętrzna przystawka do telewizora (tzw. set-top-box) lub telewizor posiadający fabrycznie wbudowany dekoder DVB-T MPEG-4 (taki dekoder posiada większość nowych urządzeń).
  Oznacza to, że aby móc odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, nie musimy koniecznie kupować nowego telewizora. Ceny najtańszej przystawki (set-top-box) wachają się obecnie między 80 a 100 zł." Ot, to cytaty ze strony KRRiT

  link

  http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/telewizja-cyfrowa/

  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli nie kupujemy telewizorka, a przystawkę...panowie chyba nakręcali rynek sprzedaży nowych telewizorków;)

   Miłego weekendu raz jeszcze i idę spokojnie spać:)

   Usuń
  2. I ci panowie uważają, że cena tego urządzenia jest niska? Powiem tak, jak dla kogo. Znam rodziny gdzie liczy się każdą złotówkę. Dodatkowy wydatek oznacza niezapłacenie rachunku, lub zrezygnowania z czegoś istotnego do egzystencji. Jak się ma takie pensje jak oni to można sobie robić takie zmiany. Przeciętny Polak żyje od wypłaty do wypłaty. W nosie mam średnią krajową. Niech nie wliczają do średniej kominowych pensji dyrektorów czy prezesów prywatnych spółek. Wtedy porozmawiamy. Złoszczą mnie ci bogaci mądrale.
   ;)

   Usuń
  3. Właśnie, takie odniosłam wrażenie ;)

   Usuń
 7. Meg , jesteś BOMBA.
  Pozdrówka dla Wsiech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty się tak nie ciesz, Heniu;)
   Pa:)))

   Usuń
  2. Ewa, ja nie jestem telewizyjny - to wiesz. Meg "zarobiła" plus, bo "nie wytrzymała" i znalazła info dla nas. Ja jestem bogaty. Mam już 1.100 emerytury i za cztery lata z dodatków rewaloryzacyjnych, kupię sobie dekoder O! Buźka.

   Usuń
  3. A wiesz jakie emeryturki czy renciny maja te stare babcie na podlasiu? 400-600 zł. Za co życ po kupnie tego dinksa?

   Usuń
  4. Wiem Ewuniu. Moja żona (po śmierci) dostała z ZUS - u pismo, iż po 33 latach pracy, otrzyma 700 zł z małymi groszami - emerytury > Mój Przyjaciel ma 514 zł. Znam to. Mnie moja, nie wystarcza na utrzymanie mieszkania i leki, a reszta?.
   Ostrożny jestem czytając artykuły, że coś jest super, cacy. To teraz nazywa się poprawnie - artykuł "sponsorowany". Tak jak kiedyś "zdrowe" masło bez masła. Eh..... Uśmiechnij się. Na Euro, "rzucą śledzie. Jak parówki na 1 maja - prawdziwe śledzie. Podjemy. hi hi hi

   Usuń
  5. Ha, ha, takie jak na święta? Wiesz gdzie mogą je sobie wsadzić??? Gdzie są śledzie z tamtych lat, gdzie te śledzie... ???
   Wszystko schodzi na psy, nawet śledzie;)
   :)))

   Usuń
  6. orhen, bo bym spać nie mogła;) Poza tym rzeczywiście dla każdego biedniejszego każda złotówka liczy się i jest ogladana po stokroć zanim zostanie wydana...moim zdaniem winne być dla nich darmowe dekodery, w końcu to nie biedniejszego "widzi mi się" na zmianę, a KRRiT...
   Miłego weekendu!

   Usuń
  7. Cześć!
   I tu się z Tobą zgodzę!

   Miłego, jeszcze raz:)
   Pozdrówka:)))

   Usuń
  8. ...właśnie, logiczne się wydaje, tylko, że...jak zwykle, jak zawsze logiczne tylko (!) dla nas...

   Usuń
 8. Witaj Ozonku! Z tego co słyszałam, to nie trzeba kupować nowych telewizorów. Wystarczy dekoder.I tu trzeba uważać, bo też są naciągacze./chodzi o cenę/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Bez wydatków jednak się nie obejdzie. Czytałaś co napisałam wyżej, mam nadzieję. Co z najbiedniejszymi?
   Pozdrawiam, Teresko:)))

   Usuń
 9. Witaj Ozonko:)
  Od oglądania telewizji lepszy dla zdrowia jest spacer...:)
  Polecam piosenkę A.Grabowskiego...:)))

  Andrzej Grabowski - Meska Rozmowa Z Telewizorem

  http://www.youtube.com/watch?v=6a9RJ5ACR5w&ob=av2e

  Pozdrawiam i pięknego dnia życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   W dzisiejszej dobie, bez telewizora, egzystencja raczej jest smutna. Wiem, wiem, wiem co można odpowiedzieć, ale jedno nie wyklucza drugiego. Książki też czytam i to niemało. Dzięki TV mam informacje na bieżąco i to z obrazkami. Bo TV to nie tylko rozrywka, to również edukacja i informacja .
   Pozdrawiam:)))
   Nie lubię p.A.Grabowskiego . Spróbuję jednak wysłuchać piosenki, bo o moich animozjach nic nie możesz wiedzieć;)

   Usuń
  2. Powinnam napisać "nie mogłaś wiedzieć";)))

   Usuń